Coraz częściej lekarze zlecają test w kierunku HPV; w tym artykule wyjaśniamy jak on przebiega i dlaczego jest ważnym narzędziem do screeningu raka szyjki macicy.
Na czym polega badanie PET i dlaczego jest ono tak ważne we współczesnej onkologii? Odpowiadamy w tym artykule.
W tym artykule wyjaśniamy jak powstają przerzuty nowotworowe i dlaczego ich występowanie odgrywa tak ważną rolę w procesie diagnostyki i planowania leczenia choroby nowotworowej.
Jakie zasady bezpiecznego współżycia warto wprowadzić w życie aby ograniczyć ryzyko zakażenia wirusem HPV i rozwoju raka szyjki macicy? Odpowiadamy w tym artykule!
Czy cytologia wykrywa choroby przenoszone drogą płciową? Czy można w niej wykryć inne nowotwory np. raka jajnika? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym artykule.
Na czym polega kolposkopia? W tym artykule opisujemy jak przebiega badanie kolposkopowe, które jest kolejnym, po cytologii, etapem diagnostyki raka szyjki macicy.
Ból w czasie seksu zawsze niepokoi, dlatego w tym artykule wyjaśniamy jaki związek z tym objawem ma rak szyjki macicy i inne choroby.
Czy upławy mogą oznaczać raka szyjki macicy czy zwykłą infekcję? Czy należy iść z tym objawem do lekarza? Wyjaśniamy w tym artykule.
W tym artykule wyjaśniamy różnicę między cytologią klasyczną a na podłożu płynnym.
Jakich lekarzy może spotkać na swojej drodze pacjent onkologiczny? Wyjaśniamy w tym artykule.