Seks w czasie i po leczeniu choroby nowotworowej to często temat tabu w świecie onkologii. W tym artykule chcielibyśmy rozwiać choć część wątpliwości związanych z tym tematem: od problemów z libido do bezpiecznego seksu w czasie leczenia onkologicznego.
Wielu z nas codziennie mierzy się z różnymi poziomami stresu, a coraz częściej słyszy się o jego negatywnym wpływie na zdrowie. Czy stres może powodować raka? Odpowiadamy w tym artykule!
Czym są tajemnicze zespoły paranowotworowe i dlaczego potrafią być prawdziwym wyzwaniem w diagnostyce chorób nowotworowych? Odpowiadamy w tym artykule.
Większość z nas zna co najmniej kilka znanych czynników ryzyka zachorowania na nowotwory: palenie tytoniu, otyłość, nadmierne narażenie na słońce... Nie zawsze czynniki ryzyka są tak oczywiste, dlatego w tym artykule przedstawiamy kilka nietypowych czynni
W tym artykule wyjaśniamy do czego służą markery nowotworowe i jakie miejsce w diagnostyce onkologicznej zajmuje ich oznaczanie.
Jednym z najczęstszych problemów z jakim borykają się pacjenci onkologiczni jest wyczerpanie nowotworowe. Na czym polega ten zespół i jak można go leczyć? Odpowiadamy w tym artykule.
Mięśniaki macicy to jedna z najczęstszych chorób ginekologicznych, której objawy mogą imitować raka szyjki macicy. W tym artykule opisujemy objawy, diagnostykę i leczenie mięśniaków.
HPV to nie tylko rak szyjki macicy, ale i inne, łagodne stany chorobowe w obrębie narządów płciowych. Czym są kłykciny kończyste i czy ich występowanie wiąże się z ryzykiem rozwoju raka szyjki macicy?
Eva Perón była jedną z najbardziej barwnych postaci historii Argentyny, jednak od lat jednym z najbardziej pomijanych aspektów jej życia (choć nie mniej interesującym) jest jej walka z rakiem szyjki macicy.
Profilaktyka stanowi jeden z filarów współczesnej onkologii, ale na czym właściwie polega i dlaczego jest taka istotna? Zapraszamy do lektury!