Edukacja

Baza wiedzy: Rak piersi

 • Co dalej po zakończeniu leczenia raka piersi?
  Co dalej po zakończeniu leczenia raka piersi?

  W rozmowach o chorobie nowotworowej często zapominamy, że walka z rakiem to nie tylko chemioterapia czy operacja, ale także opieka po zakończonym leczeniu. O tym dlaczego tak ważny jest tzw. follow-up po terapii i jak powinien on wyglądać, przeczytacie w

 • Choroby piersi u mężczyzn
  Choroby piersi u mężczyzn

  Czy mężczyźni mogą chorować na raka piersi? Czym jest ginekomastia? Na te i inne pytania związane z chorobami piersi u mężczyzn odpowiadamy w tym artykule.

 • Czym jest „breast implant illness”?
  Czym jest „breast implant illness”?

  W tym artykule omawiamy jeden z najciekawszych tematów w rekonstrukcji piersi czyli breast implant illness. Czym objawia się to schorzenie i czy może ono wystąpić u pacjentek onkologicznych? Odpowiadamy w tym artykule.

 • Chłoniak związany z implantami piersi
  Chłoniak związany z implantami piersi

  Czym jest chłoniak związany z implantami piersi? Czy szczególnie grozi on pacjentkom po mastektomii? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym artykule.

 • Rak piersi a cukrzyca
  Rak piersi a cukrzyca

  Czy cukrzyca zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi? Czy metformina może pomóc w leczeniu tego nowotworu? Czy można zapobiec rozwojowi tych chorób? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym atykule.

 • Chemioterapia
  Chemioterapia

  Dlaczego pacjenci po chemioterapii tracą włosy? Czy można przyjmować tzw. chemię doustnie? Czym jest cykl leczenia? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym artykule.

 • Rodzaje radioterapii
  Rodzaje radioterapii

  Czym różni się brachyterapia i teleradioterapia? Jak poważne są odczyny popromienne? Odpowiadamy w tym artykule.

 • DCIS czyli rak piersi w stadium 0
  DCIS czyli rak piersi w stadium 0

  Rak przewodowy in situ to specyficzny nowotwór piersi, cechujący się dużą wykrywalnością w mammografii i świetnymi rokowaniami. W tym artykule opisujemy m.in. jak taki rak może się objawiać oraz jakie metody stosuje się w jego leczeniu.

 • Tomosynteza
  Tomosynteza

  Tomosynteza, nazywana "trójwymiarową mammografią" to jedna z nowoczesnych badań obrazowania piersi. W tym artykule wyjaśniamy zasady działania i wskazania do zastosowania tej metody oraz jej rolę w diagnostyce raka piersi.

 • Metody rekonstrukcji piersi
  Metody rekonstrukcji piersi

  Jaką metodę rekonstrukcji wybrać po mastektomii? W tym artykule przedstawiamy najczęściej wykonywane metody rekonstrukcji piersi oraz ich wady i zalety.