WARSZTATY EDUKACYJNE

Warsztaty przeznaczone są dla mieszkanek Wielkopolski w wieku 25 - 69 lat.

12.04.2023

Warsztat edukacyjny w miejscowości Chromiec - 12 kwietnia 2023 r.

Chromiec, Chromiec 5/6
godzina: 16:00

W dniu 12 kwietnia2023 r. w Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Chromiec(gm. Nowe Miasto nad Wartą)odbędzie się bezpłatny warsztat edukacyjny dotyczący profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy organizowany w ramach programu pn. "Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez OPEN SA na terenie całej Wielkopolski w latach 2019-2023".

Program warsztatu obejmuje:

1. wykład na temat profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy,

2. ćwiczenia praktyczne związane z nauką samobadania piersi,

3. obsługę udostępnionej w ramach projektu mobilnej aplikacji edukacyjnej pozwalającej na prowadzenie indywidualnego procesu autoprofilaktyki.

Wszystkie uczestniczki otrzymają ulotki edukacyjne zawierające niezbędne informacje na temat profilaktyki nowotworów piersi i szyjki macicy oraz zawieszki pod prysznic ze schematem samobadania piersi.

Spotkanie ma na celu zwiększenie świadomości Pań na temat działań profilaktycznych w zakresie nowotworów piersi oraz szyjki macicy. Warsztaty odbywają się w małych grupach.

Warunkiem udziału jest wypełnienie i podpisanie przez uczestniczki podczas spotkania oświadczenia i ankiety zawierającej dane osobowe.

Warsztat edukacyjny prowadzony jest przez specjalistę zdrowia publicznego z OPEN.